Jak jsme volili v roce 2021 do Poslanecké sněmovny v Austrálii a Oceánii?

Především nevolili všichni, kdo chtěli, bohužel. Podle zákona máme v zahraničí možnost volit pouze na velvyslanectví či generálním konzulátu nebo konzulátu České republiky. A ty jsou v širých prostorách Austrálie, Nového Zélandu a části Oceánie pouze v Canbeře, kde je velvyslanectví, a v Sydney, kde je generální konzulát.

Embassy Talks: COVID-19

Všechny, co mají co do činění s pobytem v Austrálii, na Novém Zélandu nebo na tichomořských ostrovech ve světle situace způsobené pandemií koronaviru, srdečně zvu na živé vysílání "Embassy Talks: COVID-19", kterého se zúčastním spolu s generální kozulkou ČR v Sydney Hanou Flanderovou a velvyslancem Slovenska Tomášem Ferkem, ve středu 22.

Vernisáž výstavy o československých novinách Hlas domova

V prostorách Galerie v rámci Českého a Slovenského národního domu v Melbourne se v předvečer našeho státního svátku 26. října 2019 konala vernisáž Výstavy o nejvýznamnějším československém exilovém časopise v Austrálii novinách Hlas domova z dílny pražské knihovny československé exilové a samizdatové literatury Libri prohibiti.

Položení věnce za československé vojáky v Shrine of Remembrance - Melbourne

26. října jsem měl tu čest se zúčastnit vzpomínkové akce a položit věnec spolu s honorární konzulkou Slovenska Eugénií Mocnay a našimi krajany v Chrámu paměti v Melbourne u pomníku „za všechny příslušníky československých sil, kteří bojovali a padli po boku spojenců ve válce za osvobození Evropy v letech 1940 – 1945“.

Česky

Oběd se skupinou přátel České republiky v japonském parlamentu

Na 4. březen pozval velvyslanec pan Tomáš Dub členy skupiny přátel na společný oběd, který se uskutečnil v reprezentačních prostorách velvyslanectví. Čeští diplomaté měli potěšení přivítat devět poslanců v čele s předsedou skupiny přátel, panem Hajime Funadou. Oběd proběhl ve velmi přátelské atmosféře a během diskuse zazněla řada zajímavých námětů na další rozvoj spolupráce obou zemí.

FOODEX Japan 2016

Dne 8.3.2016 proběhlo oficiální zahájení veletrhu potravin FOODEX Japan. Slavnostního zahájení se zúčastnila náměstkyně ministra zemědělství paní Jaroslava Beneš Špalková.Jedná se o největší veletrh potravin v Asii. Český pavilon je v letošním roce mnohem větší než v loňském a můžete zde kromě jiného, ochutnat například české pivo, víno, ale také české likéry, čokoládu a sekanou.

Stránky