Jak jsme volili v roce 2021 do Poslanecké sněmovny v Austrálii a Oceánii?

Především nevolili všichni, kdo chtěli, bohužel. Podle zákona máme v zahraničí možnost volit pouze na velvyslanectví či generálním konzulátu nebo konzulátu České republiky. A ty jsou v širých prostorách Austrálie, Nového Zélandu a části Oceánie pouze v Canbeře, kde je velvyslanectví, a v Sydney, kde je generální konzulát.

Embassy Talks: COVID-19

Všechny, co mají co do činění s pobytem v Austrálii, na Novém Zélandu nebo na tichomořských ostrovech ve světle situace způsobené pandemií koronaviru, srdečně zvu na živé vysílání "Embassy Talks: COVID-19", kterého se zúčastním spolu s generální kozulkou ČR v Sydney Hanou Flanderovou a velvyslancem Slovenska Tomášem Ferkem, ve středu 22.

Vernisáž výstavy o československých novinách Hlas domova

V prostorách Galerie v rámci Českého a Slovenského národního domu v Melbourne se v předvečer našeho státního svátku 26. října 2019 konala vernisáž Výstavy o nejvýznamnějším československém exilovém časopise v Austrálii novinách Hlas domova z dílny pražské knihovny československé exilové a samizdatové literatury Libri prohibiti.

Položení věnce za československé vojáky v Shrine of Remembrance - Melbourne

26. října jsem měl tu čest se zúčastnit vzpomínkové akce a položit věnec spolu s honorární konzulkou Slovenska Eugénií Mocnay a našimi krajany v Chrámu paměti v Melbourne u pomníku „za všechny příslušníky československých sil, kteří bojovali a padli po boku spojenců ve válce za osvobození Evropy v letech 1940 – 1945“.

Česky

Oběd se skupinou přátel České republiky v japonském parlamentu

Na 4. březen pozval velvyslanec pan Tomáš Dub členy skupiny přátel na společný oběd, který se uskutečnil v reprezentačních prostorách velvyslanectví. Čeští diplomaté měli potěšení přivítat devět poslanců v čele s předsedou skupiny přátel, panem Hajime Funadou. Oběd proběhl ve velmi přátelské atmosféře a během diskuse zazněla řada zajímavých námětů na další rozvoj spolupráce obou zemí.

Stránky