Oběd se skupinou přátel České republiky v japonském parlamentu

Na 4. březen pozval velvyslanec pan Tomáš Dub členy skupiny přátel na společný oběd, který se uskutečnil v reprezentačních prostorách velvyslanectví. Čeští diplomaté měli potěšení přivítat devět poslanců v čele s předsedou skupiny přátel, panem Hajime Funadou. Oběd proběhl ve velmi přátelské atmosféře a během diskuse zazněla řada zajímavých námětů na další rozvoj spolupráce obou zemí.

FOODEX Japan 2016

Dne 8.3.2016 proběhlo oficiální zahájení veletrhu potravin FOODEX Japan. Slavnostního zahájení se zúčastnila náměstkyně ministra zemědělství paní Jaroslava Beneš Špalková.Jedná se o největší veletrh potravin v Asii. Český pavilon je v letošním roce mnohem větší než v loňském a můžete zde kromě jiného, ochutnat například české pivo, víno, ale také české likéry, čokoládu a sekanou.

Postřehy českého velvyslance z letošní zahajovací schůze Japonského Parlamentu

Dnes jsem se zúčastnil letošní zahajovací schůze Japonského Parlamentu. Jednak proto, že je to moje práce, jednak proto, že znám z vlastní zkušenosti náš Parlament. Tak abych měl srovnání. Přináším několik postřehů. Schůze začala už 4. ledna. Skutečně krátké zimní prázdniny tak potvrzují pracovitost Japonců včetně volených zástupců.

Stránky