Tomáš Dub navštívil subsaharskou Afriku

Náměstek Dub ve dnech 19.-23. září 2012 navštívil subsaharskou Afriku. Jednou z navštívených zemí byla také Etiopie. Zde se zúčastnil konzultací na MZV v Addis Abebě, zahájení setkání českých a etiopských podnikatelů, které uspořádala Mezinárodní obchodní komora ČR s Etiopskou obchodní komorou.
Tomáš Dub jednal se státním ministrem průmyslu a financí a hospodářského rozvoje, nejvyššími představiteli Etiopského úřadu pro civilní letectví, Ethiopian Airports Enterprise, také se členy parlamentní skupiny etiopsko-českého přátelství ustavené v dolní komoře etiopského parlamentu vedené bývalým státním ministrem vodních zdrojů. Dále se sešel s náčelníkem Generálního štábu a se státním ministrem obrany, s nimiž jednal o bilaterální spolupráci v obranné oblasti.
Součástí návštěvy byla také návštěva rehabilitačního centra organizace Cheshire Services Ethiopia v Menageši., které se zabývá rehabilitačními službami pro děti po obrně. Česká republika zde významně podporuje výrobu ortopedických pomůcek a obuvi.